WJ200-030HF Variable Frequency Drive WJ200 3.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: WJ200-030HF
Series: WJ200
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.8 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series WJ200
sku WJ200-030HF
Main Power 3 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 8.8 A
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WJ200 3.0kW 3-ф/380 ( WJ200-030HF )
Product Reviews
2
Ігор К.
Олександр М.
SIMILAR WJ200-030HF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WJ200 3.0kW 3-ф/380 ( WJ200-030HF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WJ200-030HF, series WJ200 from manufacturer Hitachi . Buy WJ200030HF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WJ200-030HF only high quality at affordable prices. Guarantee. WJ200-030HF