WJ200-015SF Variable Frequency Drive WJ200 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: WJ200-015SF
Клікніть для збільшення
Hitachi
Є в наявності
brand: Hitachi
Series: WJ200
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 9.6 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series WJ200
sku WJ200-015SF
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 9.6 A
IP protection level IP20
EMC filter No
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Programmator No
Maximum number of fixed speeds 0
Number/type of analog inputs 2
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WJ200 1.5kW 1-ф/220 ( WJ200-015SF )
Product Reviews
2
Петро I.
Олег С.
Взяли частотник Hitachi WJ200-015SF на 1.5 кВт для невеликого насоса, що качає воду для поливу. Живиться від 220 В, а на виході 380 В для двигуна, як і треба. Що порадувало – вбудований ПЛК, не потрібно окремий контролер ставити для простої логіки. ПІД-регулятор теж є, що дозволяє тримати тиск стабільно. По протоколам зв’язку теж все норм, є Modbus RTU та Profibus, можна інтегрувати в систему. Клеми зручні, IP20 для сухого приміщення цілком вистачає. Норм апарат, працює чітко.
SIMILAR WJ200-015SF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WJ200 1.5kW 1-ф/220 ( WJ200-015SF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WJ200-015SF, series WJ200 from manufacturer Hitachi . Buy WJ200015SF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WJ200-015SF only high quality at affordable prices. Guarantee. WJ200-015SF