SJ700D-550HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 55.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700D-550HFEF3
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 135 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700D-550HFEF3
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 135 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 550 mm
Width 390 mm
Depth 250 mm
Programmator No
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 55.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-550HFEF3 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR SJ700D-550HFEF3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 55.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-550HFEF3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700D-550HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700D550HFEF3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700D-550HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700D-550HFEF3