SJ700D-300HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380
sku: SJ700D-300HFEF3
Є в наявності
108 509 UAH
brand: Hitachi
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 70 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Hitachi |
| Series | SJ700 |
| sku | SJ700D-300HFEF3 |
| Main Power | 30.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 70 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| EMC filter | No |
| Height | 540 mm |
| Width | 310 mm |
| Depth | 195 mm |
| Braking module | Option |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Programmator | No |
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-300HFEF3 )
Product Reviews
1
�
Андрій К.
Брали частотник Hitachi SJ700D-300HFEF3 на 30 кВт для приводу компресора. Вже тиждень працює, політ норм. Сподобалося, що є векторне керування без датчика, движок на 30кВт тягне як треба. Модубас РТУ підключили до нашої системи, налаштування пройшло швидко. Важливо, що є ПІД-регулятор, для нас це був ключовий момент щоб тримати тиск стабільним. Для 3х380В мережі це саме те. Hitachi все ж таки тримає марку, надійний апарат. І потенціометр вбудований, що зручно для швидкої наладки без комп'ютера)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SJ700D-300HFEF3 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-300HFEF3 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SJ700D-300HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi
.
Buy SJ700D300HFEF3
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SJ700D-300HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee.
SJ700D-300HFEF3