SJ700D-300HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700D-300HFEF3
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 70 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700D-300HFEF3
Main Power 30 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 70 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 540 mm
Width 310 mm
Depth 195 mm
Programmator No
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-300HFEF3 )
Product Reviews
1
Андрій К.
Брали частотник Hitachi SJ700D-300HFEF3 на 30 кВт для приводу компресора. Вже тиждень працює, політ норм. Сподобалося, що є векторне керування без датчика, движок на 30кВт тягне як треба. Модубас РТУ підключили до нашої системи, налаштування пройшло швидко. Важливо, що є ПІД-регулятор, для нас це був ключовий момент щоб тримати тиск стабільним. Для 3х380В мережі це саме те. Hitachi все ж таки тримає марку, надійний апарат. І потенціометр вбудований, що зручно для швидкої наладки без комп'ютера)
SIMILAR SJ700D-300HFEF3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-300HFEF3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700D-300HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700D300HFEF3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700D-300HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700D-300HFEF3