SJ700D-185HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700D-185HFEF3
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 43 A
Series SJ700
sku SJ700D-185HFEF3
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 43 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 390 mm
Width 250 mm
Depth 190 mm
Programmator No
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380 ( SJ700D-185HFEF3 )
Product Reviews
2
Олег
Купував для свого деревообробного верстата, щоб старт був плавнішим і регулювати обороти. 18.5 кВт, 380В — саме те що треба. Є вбудований потенціометр, дуже зручно для ручного керування. Тепер движок запускається без ривків, не шкодить механіці, і світло не "моргає" в цеху. Розміри 250х390х190мм вписались в шафу. З монтажем електрик впорався швидко. Задоволений результатом)
Ігор Петрович
SIMILAR SJ700D-185HFEF3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380 ( SJ700D-185HFEF3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700D-185HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700D185HFEF3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700D-185HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700D-185HFEF3