SJ700D-1320HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 132.0kW 3-ф/380
sku: SJ700D-1320HFEF3
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Hitachi
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 290 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Hitachi |
| Series | SJ700 |
| sku | SJ700D-1320HFEF3 |
| Main Power | 132.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 290 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| EMC filter | No |
| Height | 740 mm |
| Width | 480 mm |
| Depth | 270 mm |
| Braking module | Option |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Programmator | No |
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 132.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-1320HFEF3 )
SIMILAR SJ700D-1320HFEF3 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive SJ700 132.0kW 3-ф/380 ( SJ700D-1320HFEF3 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SJ700D-1320HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi
.
Buy SJ700D1320HFEF3
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SJ700D-1320HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee.
SJ700D-1320HFEF3