SJ700D-015HFEF3 Variable Frequency Drive SJ700 1.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700D-015HFEF3
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.8 A
IP protection level:
Series SJ700
sku SJ700D-015HFEF3
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 4.8 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter No
Height 255 mm
Width 150 mm
Depth 140 mm
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Programmator No
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 1.5kW 3-ф/380 ( SJ700D-015HFEF3 )
Product Reviews
1
Ігор С.
Взяли цей частотник Hitachi SJ700 на 1.5 кВт для невеликого змішувача. Працює він відмінно, живиться від 380В. Що сподобалося, так це векторне керування, двигун тримає момент добре навіть на малих обертах. А ще ПІД-регулятор дозволив нам підтримувати стабільний рівень в ємності, що було критично. З підключенням до нашої АСУТП проблем не було, бо є Modbus RTU і навіть Profibus. Розміри також порадували, компактний, став в шафу без питань. Загалом, надійний агрегат, як і очікували від Hitachi.
SIMILAR SJ700D-015HFEF3 GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3801x2203x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 1.5kW 3-ф/380 ( SJ700D-015HFEF3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700D-015HFEF3, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700D015HFEF3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700D-015HFEF3 only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700D-015HFEF3