SJ700B-300HFF Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700B-300HFF
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 57 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700B-300HFF
Main Power 30 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 57 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 390 mm
Width 250 mm
Depth 190 mm
Vector control mode with encoder опция
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-300HFF )
Product Reviews
2
Олена, менеджер з постачання
Андрій, головний інженер
SIMILAR SJ700B-300HFF GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 30.0kW 3-ф/380 ( SJ700B-300HFF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700B-300HFF, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700B300HFF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700B-300HFF only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700B-300HFF