SJ700B-185HFF Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SJ700B-185HFF
Series: SJ700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 37 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Hitachi
Series SJ700
sku SJ700B-185HFF
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 37 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 390 mm
Width 250 mm
Depth 190 mm
Vector control mode with encoder опция
Documentation. Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380 ( SJ700B-185HFF )
Product Reviews
2
Василь К.
Олександр П.
SIMILAR SJ700B-185HFF GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive SJ700 18.5kW 3-ф/380 ( SJ700B-185HFF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SJ700B-185HFF, series SJ700 from manufacturer Hitachi . Buy SJ700B185HFF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SJ700B-185HFF only high quality at affordable prices. Guarantee. SJ700B-185HFF