FRN630AQ1S-4E Variable Frequency Drive FRENIC AQUA 630.0kW 3-ф/380
sku: FRN630AQ1S-4E
Клікніть для збільшення
FUJI Electric
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: FUJI Electric
Series: FRENIC AQUA
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 1170 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand FUJI Electric
Series FRENIC AQUA
sku FRN630AQ1S-4E
Main Power 630.0 kW
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 1170 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 1550 mm
Width 1000 mm
Depth 500 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive FRENIC AQUA 630.0kW 3-ф/380 ( FRN630AQ1S-4E )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FRN630AQ1S-4E GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FRENIC AQUA 630.0kW 3-ф/380 ( FRN630AQ1S-4E ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FRN630AQ1S-4E, series FRENIC AQUA from manufacturer FUJI Electric . Buy FRN630AQ1S4E and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FRN630AQ1S-4E only high quality at affordable prices. Guarantee. FRN630AQ1S-4E