SUN-5K-SG04LP3-EU Hybrid inverter 5kW 3-ф/380
sku: SUN-5K-SG04LP3-EU
Є в наявності
84 600 UAH
Brand: Deye
Series: SUN
Power supply: 3x380
Power: 5.0 kW
Battery Voltage: 48 V
Max Charge Current: 120 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Deye |
| Series | SUN |
| SKU | SUN-5K-SG04LP3-EU |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 5.0 kW |
| Power supply | 3x380 |
| Battery Voltage | 48 V |
| Battery Voltage Range | 40-60 V |
| Max Charge Current | 120 A |
| Charger Type | MPPT |
| Max DC Voltage | 550 V |
| MPPT Voltage Range | 200-850 V |
| Output Voltage Range | 380/400 V |
| Efficiency | 97.0 % |
| Frequency Range | 50/60 Hz |
| Max AC Input Current | 8 A |
| IP | IP65 |
Documentation. Hybrid inverter 5kW 3-ф/380 ( SUN-5K-SG04LP3-EU )
Product Reviews
1
�
Олександр П.
Давно хотів поставити гібридний інвертор до сонячних панелей. Вибрав цей Deye 5кВт, бо треба було три фази на 380В. Що сказати — працює стабільно. Сподобалось, що зарядка MPPT на 120А — акуми заряджає швидко. Ефективність 97% теж хороший показник. Тепер з відключеннями світла спокійно, та й взагалі, сонячна станція тепер на повному автоматі. Корпус міцний, IP65, тож не страшно, якщо десь на вулиці стоятиме. За свою ціну норм варіант.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SUN-5K-SG04LP3-EU GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | Deye | Deye | Deye | Deye | Deye |
| Series | SUN | SUN | SUN | SUN | SUN |
| Power supply | 1x220 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Power, kW | 10.0 | 12.0 | 14.0 | 15.0 | 16.0 |
| Battery Voltage, V | 48 | 48 | 48 | 48 | 48 |
| Max Charge Current, A | 210 | 240 | 260 | 280 | 300 |
This page contains information about
Hybrid inverter 5kW 3-ф/380 ( SUN-5K-SG04LP3-EU )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SUN-5K-SG04LP3-EU, series SUN from manufacturer Deye
.
Buy SUN5KSG04LP3EU
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SUN-5K-SG04LP3-EU only high quality at affordable prices. Guarantee.
SUN-5K-SG04LP3-EU