SUN-12K-SG04LP3-EU Hybrid inverter 12.0kW 1-ф/220
sku: SUN-12K-SG04LP3-EU
Є в наявності
100 100 UAH
Brand: Deye
Series: SUN
Power supply: 1x220
Power: 12.0 kW
Battery Voltage: 48 V
Max Charge Current: 240 A
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Deye |
| Series | SUN |
| SKU | SUN-12K-SG04LP3-EU |
| Type | hybrid_inverter |
| Power | 12.0 kW |
| Power supply | 1x220 |
| Battery Voltage | 48 V |
| Battery Voltage Range | 40-60 V |
| Max Charge Current | 240 A |
| Charger Type | MPPT |
| Max DC Voltage | 550 V |
| MPPT Voltage Range | 200-850 V |
| Output Voltage Range | 380/400 V |
| Efficiency | 97.0 % |
| Frequency Range | 50/60 Hz |
| Max AC Input Current | 20 A |
Documentation. Hybrid inverter 12.0kW 1-ф/220 ( SUN-12K-SG04LP3-EU )
Product Reviews
1
�
Ігор П.
Взяв цей Deye SUN-12K-SG04LP3-EU собі додому. У нас часто світло вимикають, а з ним тепер спокійно. Поставив разом з панелями, 12 кВт видає як заявлено. Акуми 48В підключив, заряджає їх швидко. Зараз не переживаю за холодильник і світло, коли сусіди сидять в темряві)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SUN-12K-SG04LP3-EU GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| Brand | Deye | Deye | Deye | Deye | Deye |
| Series | SUN | SUN | SUN | SUN | SUN |
| Power supply | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Power, kW | 10.0 | 14.0 | 15.0 | 16.0 | 20.0 |
| Battery Voltage, V | 48 | 48 | 48 | 48 | 48 |
| Max Charge Current, A | 210 | 260 | 280 | 300 | 350 |
This page contains information about
Hybrid inverter 12.0kW 1-ф/220 ( SUN-12K-SG04LP3-EU )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SUN-12K-SG04LP3-EU, series SUN from manufacturer Deye
.
Buy SUN12KSG04LP3EU
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SUN-12K-SG04LP3-EU only high quality at affordable prices. Guarantee.
SUN-12K-SG04LP3-EU