VFD220V23A-2 Variable Frequency Drive VFD-VE 22.0kW 3-ф/220
sku: VFD220V23A-2
brand: Delta Electronics
Series: VFD-VE
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 0 A
IP protection level:
brand Delta Electronics
Series VFD-VE
sku VFD220V23A-2
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-VE 22.0kW 3-ф/220 ( VFD220V23A-2 )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD220V23A-2 GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD27FR-FAltivar 320 SolarAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x2203x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-VE 22.0kW 3-ф/220 ( VFD220V23A-2 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD220V23A-2, series VFD-VE from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD220V23A2 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD220V23A-2 only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD220V23A-2