VFD075B43A Variable Frequency Drive VFD-B 7.5kW 3-ф/380
sku: VFD075B43A
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 18 A
IP protection level: 20
brand Delta Electronics
Series VFD-B
sku VFD075B43A
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 18 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 10 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 323 mm
Width 200 mm
Depth 183 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD075B43A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-B 7.5kW 3-ф/380 ( VFD075B43A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD075B43A, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD075B43A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD075B43A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD075B43A