VFD040FP4EA-52 Variable Frequency Drive CFP2000 4.0kW 3-ф/380
sku: VFD040FP4EA-52
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: CFP2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 10.5 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series CFP2000
sku VFD040FP4EA-52
Main Power 4 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10.5 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 366 mm
Width 161 mm
Depth 199 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive CFP2000 4.0kW 3-ф/380 ( VFD040FP4EA-52 )