VFD037F43A Variable Frequency Drive VFD-F 3.7kW 3-ф/380
sku: VFD037F43A
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-F
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-F |
| sku | VFD037F43A |
| Main Power | 3.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 8.5 A |
| Maximum output frequency | 120 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Height | 260 mm |
| Width | 150 mm |
| Depth | 160 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-F 3.7kW 3-ф/380 ( VFD037F43A )
SIMILAR VFD037F43A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | ic2 | GD10 | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-F 3.7kW 3-ф/380 ( VFD037F43A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD037F43A, series VFD-F from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD037F43A
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD037F43A only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD037F43A