VFD037B23A Variable Frequency Drive VFD-B 3.7kW 3-ф/220
sku: VFD037B23A
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 0 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Delta Electronics |
| Series | VFD-B |
| sku | VFD037B23A |
| Main Power | 3.7 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | PG-02 или PG-03 |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | VFD-PU01 |
| Basic programming panel | RC-01 |
| Extention programming panel | VFD-PU06 |
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-B 3.7kW 3-ф/220 ( VFD037B23A )
SIMILAR VFD037B23A GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi | Danfoss |
| Series | VLT 2800 | FR-D | Altivar 320 Solar | SI23 | VLT 2800 |
| Supply input, V | 1x220 | 3x380 | 3x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 16 | 8 | 13 | 16 | 16 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFD-B 3.7kW 3-ф/220 ( VFD037B23A )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for VFD037B23A, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics
.
Buy VFD037B23A
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
VFD037B23A only high quality at affordable prices. Guarantee.
VFD037B23A