ASD-A2-3043-U ASDA-A2 3KW series
sku: ASD-A2-3043-U
Є в наявності
56 129 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 3.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-3043-U |
| Power | 3.0 kW |
| Current | 11.90 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/380В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, E-Cam |
| rezistor | Option |
| Dimensions | 205+70х123х230 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-L11830_S","(S"35mm)"} |
| revs | 1500 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3043-U )
Product Reviews
1
�
Ігор, власник майстерні
Взяв собі цей Delta ASDA-A2 (3kW) для оновлення фрезерного станка ЧПУ. Був старий привід, вже своє віджив. Різниця просто небо і земля. Тепер станок реально літає, а головне – точність. Той 20-бітний енкодер відчувається, нарізка ідеальна, жодних похибок. Налаштовував через ASDASoft, там все інтуїтивно зрозуміло, з підключенням проблем не було, 3-фазне 380В. Дельта, як завжди, порадувала, хороший сервак за адекватну ціну)
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 3KW series ( ASD-A2-3043-U )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-3043-U, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA23043U
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-3043-U only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-3043-U