ASD-A2-2023-F ASDA-A2 2KW series
sku: ASD-A2-2023-F
Є в наявності
84 247 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 2.0 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-2023-F |
| Power | 2.0 kW |
| Current | 13.40 A |
| Number of phases/input voltage | 3-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, DMCNET |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 203+70х82х203 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-С11020_S,(S=22mm),ECMA-Е11320_S,(S=22mm),ECMA-Е11820_S,(S=35mm) |
| revs | 3000/2000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 2KW series ( ASD-A2-2023-F )
Product Reviews
1
�
Андрій, інженер-налагоджувальник
Взяли цей сервопривід Delta ASDA-A2 на 2 кВт для апгрейду станка з ЧПУ. Ну що сказати, різниця відчутна. Потужності 2 кВт вистачає з головою для наших задач по фрезеруванню. 20-бітний енкодер дає таку точність позиціонування, що при повторних проходах взагалі ніяких відхилень немає. Ми підключили його по DMCNET, працює все дуже стабільно, синхронізація осей чудова. Вбудований резистор теж доречний, не треба зайвий раз щось монтувати. ASDASoft для налаштування зрозумілий, швидко все тюниться. Для своєї ціни, це дуже вдале рішення. Надійна річ для виробництва.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 2KW series ( ASD-A2-2023-F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-2023-F, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA22023F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-2023-F only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-2023-F