ASD-A2-0721-M ASD-A2-0721-M control unit
sku: ASD-A2-0721-M
Є в наявності
23 129 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 0.7 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-0721-M |
| Power | 0.7 kW |
| Current | 5.10 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, CANopen, E-Cam |
| rezistor | Встроенный |
| Dimensions | 180+70х65х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | ECMA-С10807_S,(S=19mm),ECMA-G11306_S,(S=22mm) |
| revs | 3000/1000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASD-A2-0721-M control unit ( ASD-A2-0721-M )
Product Reviews
1
�
Сергій К.
Нарешті дійшли руки замінити старий привід на фрезерному ЧПУ. Взяв Delta ASDA-A2-0721-M на 0.7кВт, бо потрібен був однофазний, а тут 1-ф/220В якраз підійшло. Що сказати, це небо і земля! Точність з 20-бітним енкодером просто бомба, вісь рухається плавно, без ривків. Налаштовував через ASDASoft, все інтуїтивно зрозуміло, тюнінг зайняв мінімум часу. Дуже подобається, що Дельта тримає марку за свою ціну, нічим не гірше дорожчих аналогів, а подекуди й краще. Майстерня тепер працює як годинник)
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASD-A2-0721-M control unit ( ASD-A2-0721-M )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-0721-M, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA20721M
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-0721-M only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-0721-M