ASD-A2-0221-L Servo drive ASDA-A2 series 0.2kW
sku: ASD-A2-0221-L
Є в наявності
19 102 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 0.2 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-0221-L |
| Power | 0.2 kW |
| Current | 1.55 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485 |
| rezistor | Option |
| Dimensions | 170+70х45х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-C10601_S","(S"14mm)"} |
| revs | 3000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. Servo drive ASDA-A2 series 0.2kW ( ASD-A2-0221-L )
Product Reviews
1
�
Олег П.
Купив цей сервопривід Delta ASDA-A2 0.2кВт для свого фрезера з ЧПУ. Ну що сказати, різниця відчутна одразу Старий движок вже не витягував такої точності, а з цим серво з 20-бітним енкодером вісь стала крутитись дуже плавно і без ривків. Налаштовував через ASDASoft, все зрозуміло, є багато функцій для тонкого тюнінгу. Для моєї майстерні це просто супер, тепер деталі виходять ідеально. Габарити норм, не займає багато місця в шафі.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
Servo drive ASDA-A2 series 0.2kW ( ASD-A2-0221-L )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-0221-L, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA20221L
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-0221-L only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-0221-L