ASD-A2-0121-E ASDA-A2 series 0.1KW
sku: ASD-A2-0121-E
Є в наявності
108 996 UAH
Brand: Delta Electronics
Series: ASDA-A2
Power: 0.1 kW
servo_type: servodrive
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| Brand | Delta Electronics |
| Series | ASDA-A2 |
| sku | ASD-A2-0121-E |
| Power | 0.1 kW |
| Current | 0.90 A |
| Number of phases/input voltage | 1-ф/220В V |
| DI | 8 |
| AI | 2 |
| DO | 5 |
| AO | 2 |
| Encoder resolution | 20 бит |
| Structure | RS-232, RS-485, EterCAT, E-cam |
| rezistor | Option |
| Dimensions | 170+70х45х173 |
| Programming | ASDASoft |
| servomotor | {"ECMA-C10401_S","(S"8mm)"} |
| revs | 3000 |
| servo_type | servodrive |
Documentation. ASDA-A2 series 0.1KW ( ASD-A2-0121-E )
Product Reviews
1
�
Сергій, інженер ЧПК
Взяли цей Delta ASDA-A2 на 0.1 кВт для нашого невеликого фрезера, що доробляли. Спершу вагались, чи вистачить потужності, але для задач з високою точністю, де не потрібні великі швидкості, він якраз. Особливо порадував 20-бітний енкодер – станки тепер позиціонують вісь дуже чітко, без люфтів. Підключили по EtherCAT, що теж супер, бо з ПЛК зв'язок стабільний. Програмка ASDASoft для налаштування зрозуміла, швидко розібрався з тюнінгом. Ціна/якість для цього сервака від Дельти – дуже. Живлення 1-фазне на 220В теж зручно для цеху.
To leave a review, please, log in.
This page contains information about
ASDA-A2 series 0.1KW ( ASD-A2-0121-E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ASD-A2-0121-E, series ASDA-A2 from manufacturer Delta Electronics
.
Buy ASDA20121E
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ASD-A2-0121-E only high quality at affordable prices. Guarantee.
ASD-A2-0121-E