131B0068 Variable Frequency Drive VLT FC302 2.2kW 3ph/380
sku: 131B0068
Є в наявності
57 909 UAH
brand: Danfoss
Series: VLT FC302
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.6 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Danfoss |
| Series | VLT FC302 |
| sku | 131B0068 |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Сurrent | 5.6 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive VLT FC302 2.2kW 3ph/380 ( 131B0068 )
SIMILAR 131B0068 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric | Veichi |
| Series | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VLT FC302 2.2kW 3ph/380 ( 131B0068 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 131B0068, series VLT FC302 from manufacturer Danfoss
.
Buy 131B0068
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
131B0068 only high quality at affordable prices. Guarantee.
131B0068