NVF5-2.2/TD2-B Variable Frequency Drive NVF5 2.2kW 1-ф/220
sku: NVF5-2.2/TD2-B
Series: NVF5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 10 A
Series NVF5
sku NVF5-2.2/TD2-B
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 1.25 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 148 mm
Width 75 mm
Depth 146.7 mm
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF5 2.2kW 1-ф/220 ( NVF5-2.2/TD2-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF5-2.2/TD2-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF5 2.2kW 1-ф/220 ( NVF5-2.2/TD2-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF5-2.2/TD2-B, series NVF5 from manufacturer CHINT . Buy NVF52.2/TD2B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF5-2.2/TD2-B only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF5-2.2/TD2-B