NVF2G-0.75/TS4 Variable Frequency Drive NVF2G 0.7kW 3-ф/380
sku: NVF2G-0.75/TS4
Клікніть для збільшення
CHINT
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: CHINT
Series: NVF2G
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.5 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand CHINT
Series NVF2G
sku NVF2G-0.75/TS4
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 2.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 0.9 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 154 mm
Width 85 mm
Depth 114 mm
Braking module Yes
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF2G 0.7kW 3-ф/380 ( NVF2G-0.75/TS4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF2G-0.75/TS4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF2G 0.7kW 3-ф/380 ( NVF2G-0.75/TS4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF2G-0.75/TS4, series NVF2G from manufacturer CHINT . Buy NVF2G0.75/TS4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF2G-0.75/TS4 only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF2G-0.75/TS4