22BD2P3N104 Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 3-ф/380
sku: 22BD2P3N104
Є в наявності
26 606 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 40
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.3 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 40 |
| sku | 22BD2P3N104 |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.3 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 3-ф/380 ( 22BD2P3N104 )
Product Reviews
1
�
Сергій К.
ставили цей частотник Allen Bradley PowerFlex 40 на 0.7кВт для невеликого движка на конвеєрі. що сказати, надійний апарат, як завжди від цього бренду. працює від 3х380В, видає теж 3х380В. для наших завдань векторне керування без енкодера заходить, скалярне теж є. ПІД-регулятор виручає. корпус IP20, для шафи якраз. налаштував його досить швидко. він не перший в нас, тому знайома штука. головне, що стабільність.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 22BD2P3N104 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 3-ф/380 ( 22BD2P3N104 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 22BD2P3N104, series PowerFlex 40 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 22BD2P3N104
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
22BD2P3N104 only high quality at affordable prices. Guarantee.
22BD2P3N104