22BA5P0N114 Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 1-ф/220
sku: 22BA5P0N114
Є в наявності
19 858 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 40
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 40 |
| sku | 22BA5P0N114 |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 1-ф/220 ( 22BA5P0N114 )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Взяв цей Allen Bradley PowerFlex 40 на 0.7 кВт для свого маленького токарного верстата, бо маю в гаражі тільки 220В, а движок там трифазний. Шукав щось надійне, щоб один раз поставити і забути. З цим частотником саме так і вийшло. Підключив, налаштував базові параметри – все запрацювало одразу. Вхід 1 фаза 220В, вихід на три фази, 0.7кВт вистачає з головою. Скалярне керування, як і очікував, для такого движка ідеально. Насолоджуюсь плавним пуском і зупинкою. IP20 для гаража норм, стоїть в шафі. Задоволений покупкою
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 22BA5P0N114 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 40 0.7kW 1-ф/220 ( 22BA5P0N114 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 22BA5P0N114, series PowerFlex 40 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 22BA5P0N114
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
22BA5P0N114 only high quality at affordable prices. Guarantee.
22BA5P0N114