22AD2P3N104 Variable Frequency Drive PowerFlex 4 0.7kW 3-ф/380
sku: 22AD2P3N104
Є в наявності
22 883 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 4
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.3 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 4 |
| sku | 22AD2P3N104 |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.3 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 4 0.7kW 3-ф/380 ( 22AD2P3N104 )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Взяли цей частотник PowerFlex 4 на 0.7 кВт для невеликого насоса в цеху. Мотор трифазний, 380В, як раз підходить. Allen Bradley це завжди надійно, вже не перший раз з ними працюю. Монтували в шафу, IP20 для цього норм. Сподобалось що є векторне керування без енкодера, дає кращу роботу двигуна. Налаштування не дуже складне, документація зрозуміла. Зараз насос працює рівно, без перепадів, ПІД регулятор робить свою справу добре. Поки політ нормальний.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 22AD2P3N104 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 4 0.7kW 3-ф/380 ( 22AD2P3N104 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 22AD2P3N104, series PowerFlex 4 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 22AD2P3N104
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
22AD2P3N104 only high quality at affordable prices. Guarantee.
22AD2P3N104