22AA9P6N103 Variable Frequency Drive PowerFlex 4 2.2kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: 22AA9P6N103
Клікніть для збільшення
Allen Bradley
Є в наявності
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 4
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 9.6 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Allen Bradley
Series PowerFlex 4
sku 22AA9P6N103
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 9.6 A
IP protection level IP20
EMC filter No
Built-in regulator ПИД
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder No
Linear U/f control law No
Quadratic control law U/f2 No
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 4 2.2kW 1-ф/220 ( 22AA9P6N103 )
Product Reviews
1
Олег П.
Шукав частотник для свого невеликого верстата в майстерню, бо в мене там тільки одна фаза на 220В, а движок на 3 фази. Взяв цей Allen Bradley PowerFlex 4 на 2.2 кВт. Що сказати, річ норм. Запустився без проблем, верстат працює тепер плавно, можна регулювати оберти. Дуже зручно, що з 1 фази робить 3, це була основна вимога. Збірка якісна, бренд відомий, хоч і модель не найновіша, але для моїх задач те що треба. Єдине, що без фільтра, довелось окремо докуповувати, але то таке. Для невеликих виробництв чи домашньої майстерні, де треба перетворити фази і мати регулювання, підходить.
SIMILAR 22AA9P6N103 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive PowerFlex 4 2.2kW 1-ф/220 ( 22AA9P6N103 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for 22AA9P6N103, series PowerFlex 4 from manufacturer Allen Bradley . Buy 22AA9P6N103 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy 22AA9P6N103 only high quality at affordable prices. Guarantee. 22AA9P6N103