20F11NC2P1JA0NNNNN Variable Frequency Drive PowerFlex 753 0.7kW 3-ф/380
sku: 20F11NC2P1JA0NNNNN
Є в наявності
57 389 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 753
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.1 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 753 |
| sku | 20F11NC2P1JA0NNNNN |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 2.1 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 753 0.7kW 3-ф/380 ( 20F11NC2P1JA0NNNNN )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Взяли цей частотник PowerFlex 753 на керування невеликим насосом в системі охолодження. Потужності 0.7 кВт вистачає з головою. Що відразу сподобалось, це можливості по керуванню – векторний режим без енкодера працює досить точно, що для нашої задачі було критично. ПІД-регулятор теж виручив, тримає тиск стабільно. Знаємо, що Allen Bradley завжди надійний, і цей ПЧ не виключення. Звісно, ціна кусається, але за таку якість і інтеграцію з нашими ПЛК Rockwell переплатити не шкода. IP20, тому в шафу поставили, як і планували. Робить своє діло без питань.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 20F11NC2P1JA0NNNNN GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 753 0.7kW 3-ф/380 ( 20F11NC2P1JA0NNNNN )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 20F11NC2P1JA0NNNNN, series PowerFlex 753 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 20F11NC2P1JA0NNNNN
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
20F11NC2P1JA0NNNNN only high quality at affordable prices. Guarantee.
20F11NC2P1JA0NNNNN