ACS550-01-012A-4-B055 Variable Frequency Drive ACS550 5.5kW 3-ф/380
sku: ACS550-01-012A-4-B055
Клікніть для збільшення
ABB
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACS550
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 11.9 A
IP protection level: IP
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand ABB
Series ACS550
sku ACS550-01-012A-4-B055
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 11.9 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 461 mm
Width 213 mm
Depth 234 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive ACS550 5.5kW 3-ф/380 ( ACS550-01-012A-4-B055 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS550-01-012A-4-B055 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS550 5.5kW 3-ф/380 ( ACS550-01-012A-4-B055 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS550-01-012A-4-B055, series ACS550 from manufacturer ABB . Buy ACS55001012A4B055 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS550-01-012A-4-B055 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS550-01-012A-4-B055