ACS380-040S-045A-4 Variable Frequency Drive ACS380 22.0kW 3-ф/380
sku: ACS380-040S-045A-4
brand: ABB
Series: ACS380
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 45 A
IP protection level: IP
brand ABB
Series ACS380
sku ACS380-040S-045A-4
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 45 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 220 mm
Width 260 mm
Depth 174 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive ACS380 22.0kW 3-ф/380 ( ACS380-040S-045A-4 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR ACS380-040S-045A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS380 22.0kW 3-ф/380 ( ACS380-040S-045A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS380-040S-045A-4, series ACS380 from manufacturer ABB . Buy ACS380040S045A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS380-040S-045A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS380-040S-045A-4