AC70-T3-075G/093P Frequency converter vector 75 kW (150 A -150%) / 90 kW (180A -120%) 3ph/380
Є в наявності
sku: AC70-T3-075G/093P
Series: AC70
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 150 A
  • Documentation
  • Reviews (5)
brand Veichi
Series AC70
sku AC70-T3-075G/093P
Main Power 75 kW variable frequency drives
In Second Power mode 90.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 150 A
Rated current for the second power 180 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 570 mm
Width 305 mm
Depth 260 mm
Video Thumbnail
Documentation. Frequency converter vector 75 kW (150 A -150%) / 90 kW (180A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-075G/093P )
Product Reviews
5
Володимир С.
Анна Д.
Ігор П.
Сергій М., електрик
Олег К.
SIMILAR AC70-T3-075G/093P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Frequency converter vector 75 kW (150 A -150%) / 90 kW (180A -120%) 3ph/380 ( AC70-T3-075G/093P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC70-T3-075G/093P, series AC70 from manufacturer Veichi . Buy AC70T3075G/093P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC70-T3-075G/093P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC70-T3-075G/093P