AC300-T3-037G/045P AC300 frequency converter |37kW / 45kW 3F / 380
sku: AC300-T3-037G/045P
Series: AC300
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 75 A
Series AC300
sku AC300-T3-037G/045P
Main Power 37 kW variable frequency drives
In Second Power mode 45.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 75 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Height 430 mm
Width 172 mm
Depth 225 mm
Braking module Option
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC300-T3-037G/045P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about AC300 frequency converter |37kW / 45kW 3F / 380 ( AC300-T3-037G/045P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC300-T3-037G/045P, series AC300 from manufacturer Veichi . Buy AC300T3037G/045P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC300-T3-037G/045P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC300-T3-037G/045P