Sprut4380 Drainage pump SPRUT SW 1500
sku: Sprut4380
Reference price
43 459 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 380 V
Pump type: Drainage pump
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut4380 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 380 V |
| Power | 1,5 kW |
| max_napor | 13 |
| Mass | 45 kg |
| Nipple diameter | 3 inch |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | + 35 °С |
| Height | 525 mm |
| Width | 300 mm |
| Pump type | Drainage pump |
This page contains information about
Drainage pump SPRUT SW 1500 ( Sprut4380 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut4380, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut4380
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut4380 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut4380