Sprut163 Circulation pump SPRUT TTDF 22-69
sku: Sprut163
Reference price
132 830 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 380 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut163 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 380 V |
| Power | 5,5 kW |
| max_napor | 69 |
| Mass | 70 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Productivity | 20 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | F |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 103 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 280 mm |
| Width | 250 mm |
| Depth | 984 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump SPRUT TTDF 22-69 ( Sprut163 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut163, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut163
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut163 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut163