Sprut157 Circulation pump SPRUT 3VP-DN40
sku: Sprut157
Reference price
32 705 UAH
Manufacturer: Sprut
Voltage: 380 V
Pump type: Circulation pumps
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | Sprut157 |
| Series | Sprut |
| Manufacturer | Sprut |
| Voltage | 380 V |
| Power | 0,75 kW |
| max_napor | 14 |
| Mass | 26 kg |
| Nipple diameter | 1 1/2 inch |
| Productivity | 12,6 cubic meters/hour |
| max_davlenie | 10 |
| Isolation class | H |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 110 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 220 mm |
| Width | 160 mm |
| Depth | 285 mm |
| Pump type | Circulation pumps |
This page contains information about
Circulation pump SPRUT 3VP-DN40 ( Sprut157 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for Sprut157, series Sprut from manufacturer Sprut
.
Buy Sprut157
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
Sprut157 only high quality at affordable prices. Guarantee.
Sprut157