DX100-4T2500Q Variable Frequency Drive DX100 250.0kW 3x380
sku: DX100-4T2500Q
Є в наявності
335 028 UAH
brand: Simphoenix
Series: DX100
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 475 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Simphoenix |
| Series | DX100 |
| sku | DX100-4T2500Q |
| Main Power | 250.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 180 % |
| Сurrent | 475 A |
| Maximum output frequency | 0.00-1000.00Hz Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Number of discrete inputs | 6 |
| Number/type of analog outputs | 2 channels 0~10V |
| Number of discrete (transistor) outputs | 2 |
| ModBus RTU protocol | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive DX100 250.0kW 3x380 ( DX100-4T2500Q )
Product Reviews
1
�
Олексій В.
взяли цей частотник Simphoenix DX100 на 250 кВт для нашого конвеєра. працює стабільно, що треба. векторне керування дає добру точність, а Modbus RTU допомагає інтегрувати його в загальну систему АСУТП без проблем. ЕМС фільтр теж не зайвий, мережа у нас не ідеальна. За свої гроші дуже непоганий варіант, тим більше 3х380В. Частота до 1000Гц – це з запасом
To leave a review, please, log in.
SIMILAR DX100-4T2500Q GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive DX100 250.0kW 3x380 ( DX100-4T2500Q )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for DX100-4T2500Q, series DX100 from manufacturer Simphoenix
.
Buy DX1004T2500Q
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
DX100-4T2500Q only high quality at affordable prices. Guarantee.
DX100-4T2500Q