MC07B0075-5A3-4-00 Variable Frequency Drive MC07 7.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: MC07B0075-5A3-4-00
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 16 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0075-5A3-4-00
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 16 A
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 7.5kW 3-ф/380 ( MC07B0075-5A3-4-00 )
Product Reviews
1
Сергій К.
Взяв собі SEW MC07 на 7.5 кВт для модернізації насосної станції. Що сказати, німці вміють робити. Одразу помітив, що є вбудований ЕМС-фільтр, це зручно, не треба окремо заморочуватись з ним. Підключив, налаштував за U/f законом, потім спробував і векторне керування — працює без проблем. Насос тепер запускається плавно, гідроударів нема. Для трифазної мережі 380В з номінальним струмом 16 А — те що треба. SEW завжди тримає марку, видно, що це не якийсь бюджетний китай, а серйозне залізо. Поки що політ норм)
SIMILAR MC07B0075-5A3-4-00 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 7.5kW 3-ф/380 ( MC07B0075-5A3-4-00 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0075-5A3-4-00, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B00755A3400 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0075-5A3-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0075-5A3-4-00