MC07B0055-5A3-4-00 Variable Frequency Drive MC07 5.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: MC07B0055-5A3-4-00
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 12.5 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand SEW
Series MC07
sku MC07B0055-5A3-4-00
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 12.5 A
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 5.5kW 3-ф/380 ( MC07B0055-5A3-4-00 )
Product Reviews
2
Олександр П.
Ігор К.
Купили цей частотник SEW MC07 на 5.5кВт для керування насосом на водозаборі. Вхід/вихід 3х380В — стандарт. Векторний контроль без датчика дає норм точність для наших задач, а ПІД-регулятор добре тримає тиск в системі. ЕМС-фільтр є з заводу, не треба окремо заморочуватись. До SEW завжди довіряв, техніка надійна. 12.5А вистачає для движка з запасом.
SIMILAR MC07B0055-5A3-4-00 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive MC07 5.5kW 3-ф/380 ( MC07B0055-5A3-4-00 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for MC07B0055-5A3-4-00, series MC07 from manufacturer SEW . Buy MC07B00555A3400 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy MC07B0055-5A3-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee. MC07B0055-5A3-4-00