ATV650U75N4E Variable Frequency Drive Altivar 650 7.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV650U75N4E
Series: Altivar 650
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 16,5 A
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 650
sku ATV650U75N4E
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 16,5 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 13,7 kg
IP protection level IP55
EMC filter Available
Height 678 mm
Width 264 mm
Depth 330 mm
Product Reviews
2
Марина В.
Олег К.
ставили цей Altivar 650 на вентиляцію в цеху. 7,5 кВт потужності якраз вистачає для нашого движка. Сподобалось, що тут є Modbus RTU, легко інтегрували в нашу систему. IP55 корпус добре тримає пил, що для нас критично. ПІД-регулятор тримає тиск стабільно, без зайвих коливань. По току 16.5 А тримає, все ок. Schneider є Schneider, працює як годинник.
SIMILAR ATV650U75N4E GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 650 7.5kW 3-ф/380 ( ATV650U75N4E ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV650U75N4E, series Altivar 650 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV650U75N4E and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV650U75N4E only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV650U75N4E