ATV650U55N4E Variable Frequency Drive Altivar 650 5.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV650U55N4E
Series: Altivar 650
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 12,7 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 650
sku ATV650U55N4E
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 12,7 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 10,7 kg
IP protection level IP55
EMC filter Available
Height 678 mm
Width 264 mm
Depth 300 mm
Product Reviews
1
Сергій, інженер з АСУТП
Взяли цей частотник Altivar 650 на 5.5кВт для насосної станції. Що сказати, Schneider тримає марку. Одразу видно, що серія Altivar 650 заточена під серйозні задачі. IP55 корпус взагалі без питань, поставили в цеху, де буває волога і пил, все ок. Дуже сподобалось, як ПІД-регулятор тримає тиск, без стрибків. З нашими насосами 3х380В справляється чудово. Підключились до АСУТП через Ethernet, все швидко запрацювало. І ЕМС фільтр вже вбудований, це теж плюс. Для наших потреб, де стабільність і надійність в пріоритеті, це саме те.
SIMILAR ATV650U55N4E GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 650 5.5kW 3-ф/380 ( ATV650U55N4E ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV650U55N4E, series Altivar 650 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV650U55N4E and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV650U55N4E only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV650U55N4E