ATV650D22N4E Variable Frequency Drive Altivar 650 22.0kW 3-ф/380
sku: ATV650D22N4E
Є в наявності
171 349 UAH
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 650
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 46,3 A
IP protection level: 55
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 650 |
| sku | ATV650D22N4E |
| Main Power | 22.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 46,3 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 20,6 kg |
| IP protection level | IP55 |
| EMC filter | Available |
| Height | 678 mm |
| Width | 264 mm |
| Depth | 330 mm |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 650 22.0kW 3-ф/380 ( ATV650D22N4E )
-
ATV6xx Ethernet Manual 2014 en.pdf (1.25 MB)
-
ATV630-650_Programming_Manual_2015_ru.pdf (6.28 MB)
-
ATV630-650_Installation_Manual_2015_ru.pdf (29.69 MB)
-
ATV600_cat_2016_ru.pdf (4.34 MB)
-
ATV6xx Modbus Manual 2014 en.pdf (5.01 MB)
-
Altivar_630_650_Process cataloq_2015.pdf (6.28 MB)
-
VW3A3627_Profinet_2015_en.pdf (2.35 MB)
Product Reviews
1
�
Сергій К.
Взяли цей частотник Schneider Altivar 650 на 22 кВт для нашої насосної станції. Що сказати, апарат серйозний. IP55 корпус взагалі без питань, для нашого цеху це принципово, бо пилюки вистачає. Налаштовували його під векторне керування, двигуни працюють дуже плавно, без ривків. PID-регулятор тримає тиск ідеально, не доводиться постійно корегувати. З інтеграцією в нашу систему АСУТП теж все добре, через Modbus підключили без проблем. Schneider є Schneider – якість тут відчувається в кожній деталі, від клем до меню. Розміри, звісно, не маленькі, але для такого класу обладнання це очікувано.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ATV650D22N4E GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 650 22.0kW 3-ф/380 ( ATV650D22N4E )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV650D22N4E, series Altivar 650 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV650D22N4E
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV650D22N4E only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV650D22N4E