ATV630U40N4 Variable Frequency Drive Altivar 630 4.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV630U40N4
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9,3 A
IP protection level: 21
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 630
sku ATV630U40N4
Main Power 4 kW variable frequency drives
In Second Power mode 5.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 9,3 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 4,6 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 144 mm
Depth 203 mm
Braking module No
Product Reviews
2
Олег Петрович
Сергій Коваленко
SIMILAR ATV630U40N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 630 4.0kW 3-ф/380 ( ATV630U40N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV630U40N4, series Altivar 630 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV630U40N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV630U40N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV630U40N4