ATV630C11N4F Variable Frequency Drive Altivar 630 110.0kW 3-ф/380
sku: ATV630C11N4F
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 211 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 630 |
| sku | ATV630C11N4F |
| Main Power | 110.0 kW |
| In Second Power mode | 132.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 211 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| Product weight | 300 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Height | 2150 mm |
| Width | 400 mm |
| Depth | 642 mm |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 630 110.0kW 3-ф/380 ( ATV630C11N4F )
-
ATV6xx Ethernet Manual 2014 en.pdf (1.25 MB)
-
ATV630-650_Programming_Manual_2015_ru.pdf (6.28 MB)
-
ATV630-650_Installation_Manual_2015_ru.pdf (29.69 MB)
-
ATV600_cat_2016_ru.pdf (4.34 MB)
-
ATV6xx Modbus Manual 2014 en.pdf (5.01 MB)
-
Altivar_630_650_Process cataloq_2015.pdf (6.28 MB)
-
VW3A3627_Profinet_2015_en.pdf (2.35 MB)
SIMILAR ATV630C11N4F GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC10 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 630 110.0kW 3-ф/380 ( ATV630C11N4F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV630C11N4F, series Altivar 630 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV630C11N4F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV630C11N4F only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV630C11N4F