ATV340D22N4E Variable Frequency Drive Altivar 340 22.0 kW 3x380
Є в наявності
sku: ATV340D22N4E
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 340
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 62 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 340
sku ATV340D22N4E
Main Power 22 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 62 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 10.20 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 908 mm
Width 271 mm
Depth 309 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 340 22.0 kW 3x380 ( ATV340D22N4E )
Product Reviews
1
Олександр К.
SIMILAR ATV340D22N4E GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 340 22.0 kW 3x380 ( ATV340D22N4E ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV340D22N4E, series Altivar 340 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV340D22N4E and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV340D22N4E only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV340D22N4E