ATV312HU11M3 Variable Frequency Drive Altivar 312 1.1kW 3-ф/220
sku: ATV312HU11M3
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 312
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 6.9 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 312 |
| sku | ATV312HU11M3 |
| Main Power | 1.1 kW |
| Supply input | 3x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 6.9 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Basic programming panel | VW3A1006 |
| Extention programming panel | VW3A1101 |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 312 1.1kW 3-ф/220 ( ATV312HU11M3 )
SIMILAR ATV312HU11M3 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Danfoss | Danfoss | Danfoss | Danfoss |
| Series | VLT FC301 | VLT FC302 | VLT FC301 | VLT FC301 | FC-102 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 3 | 3.6 | 3 | 3 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | IP |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 312 1.1kW 3-ф/220 ( ATV312HU11M3 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV312HU11M3, series Altivar 312 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV312HU11M3
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV312HU11M3 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV312HU11M3