ATV212WU75N4 Variable Frequency Drive Altivar 212 7.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV212WU75N4
Series: Altivar 212
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 16 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 212
sku ATV212WU75N4
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 16 A
Maximum output frequency 200 Hz
Extention programming panel VW3A1101
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 212 7.5kW 3-ф/380 ( ATV212WU75N4 )
Product Reviews
2
Олександр К.
Ігор В.
Купували цей частотник Altivar 212 на 7.5кВт для модернізації нашої насосної станції. Що сказати, Schneider тримає марку. ПЧ працює стабільно, ПІД регулятор добре тримає тиск, а векторне керування без енкодера дає пристойну динаміку. Інтеграція через RS485 в нашу систему АСУТП пройшла без проблем. ЕМС фільтр вже вбудований, це теж плюс. Для своїх задач (7.5кВт, 380В) – дуже гідний варіант.
SIMILAR ATV212WU75N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 212 7.5kW 3-ф/380 ( ATV212WU75N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV212WU75N4, series Altivar 212 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV212WU75N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV212WU75N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV212WU75N4