PEDROLLO4337 Pedrollo JCRM 2 AX-50 pumping station
sku: PEDROLLO4337
Reference price
32 016 UAH
Manufacturer: PEDROLLO
Voltage: 220 V
Pump type: Pump station
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Reviews (0)
| sku | PEDROLLO4337 |
| Series | PEDROLLO |
| Manufacturer | PEDROLLO |
| Voltage | 220 V |
| Power | 1,1 kW |
| max_napor | 53 |
| Mass | 29,2 kg |
| Nipple diameter | 1 inch |
| Maximum temperature of the pumped liquid | 40 °С |
| Maximum ambient temperature | 40 °С |
| Height | 544 mm |
| Width | 288 mm |
| Depth | 543 mm |
| Pump type | Pump station |
This page contains information about
Pedrollo JCRM 2 AX-50 pumping station ( PEDROLLO4337 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for PEDROLLO4337, series PEDROLLO from manufacturer PEDROLLO
.
Buy PEDROLLO4337
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
PEDROLLO4337 only high quality at affordable prices. Guarantee.
PEDROLLO4337