RX-A4220-EF Variable Frequency Drive RX 22.0kW 3-ф/380
sku: RX-A4220-EF
Є в наявності
130 529 UAH
brand: Omron
Series: RX
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 48 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Omron |
| Series | RX |
| sku | RX-A4220-EF |
| Main Power | 22.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 48 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive RX 22.0kW 3-ф/380 ( RX-A4220-EF )
Product Reviews
1
�
Олександр К.
Взяли цей Omron RX на 22 кВт для нашої нової лінії, замість старого частітника. Що сказати, Omron є Omron, надійність відчувається одразу. Подобається, як працює векторне керування без зворотного зв'язку — движок реально м'яко стартує і тримає оберти під навантаженням, перевантаження 150% відпрацьовує без питань, що для нашого процесу важливо. ПІД-регулятор налаштували досить швидко, дає стабільну роботу в контурі. По току видає 48А, цього вистачає з запасом. Головне, що з напругою 3х380В стабільно працює, навіть при невеликих просадках. Звичайно, для шафи управління, IP20 це норм.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR RX-A4220-EF GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive RX 22.0kW 3-ф/380 ( RX-A4220-EF )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for RX-A4220-EF, series RX from manufacturer Omron
.
Buy RXA4220EF
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
RX-A4220-EF only high quality at affordable prices. Guarantee.
RX-A4220-EF